Система Orphus
 
 
 

RSS підписка

Клікніть по іконці, щоб отримувати актуальні новини по RSS каналу

Або введіть email, щоб отримувати посилання на актуальні новини в свій ящик

 
 

Наші кнопки:


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (88x33)


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (160x60)

 

Всеукраїнський історико-літературний конкурс «МОЯ БАТЬКІВЩИНА. 1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується»

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський історико-літературний конкурс
«Моя Батьківщина. 1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується»

Лист МОНмолодь спорту України від 13.03.13 №1/9-177 "Про проведення Всеукраїнських конкурсів"
 

1. Загальні положення

Всеукраїнський   історико - літературний   конкурс   «  Моя Батьківщина.  1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується » (далі – Конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 року № 34/2013 «Питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі» та тематичного плану просвітницьких заходів проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України», який здійснюється Вірменським товариством культурних зв’язків  «АОКС»  та Центром «Параджанов-АРТ» з 2006 року.

2. Мета конкурсу

2.1. Метою Конкурсу є збереження пам’яті про одну з найславетніших подій в історії України-Русі, виховання почуття вдячності та поважного ставлення до найвизначніших її  історичних постатей, історичної пам'яті у молодого покоління,  патріотизму,  толерантності, бажання гідно презентувати  історію,  культуру та духовність рідної землі, відповідальності за  її майбутнє, формування  вміння організувати власну програму культурного відпочинку, залучення молоді до пошуково-дослідницької й виховної роботи, а також поглиблення вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах культурної спадщини, зокрема активізація дослідження історії  часів хрещення Київської Русі та ролі християнства в духовному, культурному та політичному житті Української держави.

3. Організація та проведення конкурсу

3.1. Співорганізаторами Конкурсу є: Харківська обласна та Василівська районна громадські організації  «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС», Київський Центр «Параджанов-АРТ», Хмельницька обласна державна адміністрація, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».

Конкурс проводиться  за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки Спілки вірмен України.
До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються:
- Міжнародна благодійна організація «Міжнародний центр сприяння
   реорганізації системи охорони здоров’я в Україні»;
- Національна спілка письменників України;
- Асоціація діячів сучасного мистецтва України;
- Видавничий дім Дмитра Бураго;
- Хмельницька обласна вірменська громада.
3.2. Конкурс проводиться протягом року.
3.3. Підбиття підсумків проводиться з 7 квітня до 17 липня 2013 року  в два етапи:
- аналітична група організаційного комітету систематизує матеріали для роботи журі;
- журі Конкурсу підбиває підсумки та визначає пере¬можців.
3.4. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.
3.5. Персональний склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується на спільному  засіданні уповноважених  представників організацій-засновників Конкурсу.
3.6. До участі в Конкурсі запрошуються  учні  9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, молодь віком до 21 року - громадяни України та інших держав, які виявили бажання взяти участь у ньому. Конкурс проводиться як творче змагання юнацтва та молоді, яка має високий рівень знань з історії, літератури, краєзнавства, етнографії України.
3.7. На Конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою.
3.8. Роботи, подані на Конкурс, не повертаються.
3.9. Конкурсна робота може бути подана у формі розповіді, звіту, наукової роботи, колективного проекту тощо.
3.10. Конкурс проводиться у двох номінаціях:
- «Християнський вибір Київської Русі. Причини, шляхи реалізації, наслідки»;
- «Хрестителі України-Русі – рівноапостольний князь Володимир та його дружина – візантійська царівна Анна».

При оцінюванні перевага надаватиметься виключно самостійним дослідженням, у  яких поряд з інформацією про історію хрещення, витоки, філософію на етапі становлення й розвитку християнства, а також про маловідомі факти життя й індивідуальні риси  членів княжої родини у формі художньо-публіцистичного, науково-популярного твору, наукового дослідження, есе тощо  будуть представлені особисті спостереження та бачення  автора роботи щодо цього  доленосного етапу – становлення християнства як державної релігії в житті Київської Русі.
3.13. У роботи можуть бути вміщені ілюстрації, фотоматеріали, аплікації, колажі, комп’ютерна графіка, малюнки, іконопис, ліпнина, віскографія, флористика тощо. З творчих додатків до конкурсних робіт оргкомітетом буде сформовано виставку, експозиція якої  відображатиме сприйняття молодим поколінням наших часів морального, етичного, філософського та політичного статусу Русі як європейської держави і  ролі та персональних рис княжого подружжя хрестителів Київської Русі. Виставка буде експонуватись  в усіх регіонах України під час урочистостей з нагородження лауреатів та,  за запрошенням, в зацікавлених країнах (зокрема – в Міністерстві діаспори Республіки Вірменія).
3.14. Державний комітет телебачення та радіомовлення України сприятиме в  організації та забезпеченні висвітлення в засобах масової інформації презентацій, церемоній урочистого нагородження переможців та лауреатів Конкурсу.

 4. Нагородження переможців Конкурсу

4.1. Журі Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 15-17 та 18-21 рік.
Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки України та цінними подарунками.
4.2. Лауреати Конкурсу нагороджуються дипломами установ-організаторів Конкурсу та сувенірами.
4.3. Кращі роботи будуть надруковані в освітянських виданнях.
4.4. Очний тур для авторів кращих конкурсних творів  буде організовано 28-30 липня 2013 року в  Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж»,  як складова іншого Конкурсу-фестивалю проекту «Моя Батьківщина. Пам’яті Олександра Авагяна».
4.5. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу відбудеться 20 вересня в  Києві під час зустрічі з видатними діячами української культури.
4.6. Кращі твори будуть опубліковані та розміщені на сайтах організацій-засновників Конкурсу, а їх автори, керівники або консультанти запрошуються до участі в проектах   Центру «Параджанов-АРТ». Творчі додатки до робіт будуть передані в постійно діючу експозицію  Київського Центру «Параджанов-АРТ».
4.7. Роботи приймаються до 17 травня  2013 року  за адресою:   
01042, м. Київ, бул. Лесі Українки, 34, III під’їзд, кімн. 409, Оргкомітету Конкурсу «Моя Батьківщина. 1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується»; тел.: (044) 461 9779, (097) 484 5801, (093) 488 5854, E-mail:  parajanov-art@yandex.ru.
4.8. У супровідних документах необхідно чітко вказати тему та номінацію роботи, прізвище, ім'я та по батькові учасника й керівника, дату народження, домашню адресу, назву та адресу навчального закладу, клас (курс), місце роботи, контактні телефони та електронні адреси.

Автор: Галина Філоненко

Якщо Вам сподобалась публікація - поділіться посиланням з колегами по соціальній мережі

Система Orphus