Система Orphus
 
 
 

RSS підписка

Клікніть по іконці, щоб отримувати актуальні новини по RSS каналу

Або введіть email, щоб отримувати посилання на актуальні новини в свій ящик

 
 

Наші кнопки:


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (88x33)


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (160x60)

 

Військово-патріотичний клуб «Легіон» провели краєзнавчу експедицію по Київському укріпленому району

Активні, небайдужі й справжні патріоти, невтомні шукачі історичних пам’яток рідного краю, шанувальники героїчної слави нашої країни – це про наших «легіонерів» з Литвинівки, якими надзвичайно пишається Вишгородський районний центр творчості «Дивосвіт».

Військово-патріотичний клуб «Легіон», яким керує Андрій Сологуб, і влітку мандрує шляхами героїчних подій – у серпні вони провели краєзнавчу експедицію по Київському укріпленому району (КиУР). Мета експедиції: огляд та опис інженерних споруд, пам'ятників та меморіалів 14, 8 та 7 батальйонних районів Південної ділянки КиУР (Конча-Заспа – Мриги – Лісники – Чабани). 

Всього на території  України було 16 радянських укріп районів. Київський УР-1 охоплював Київ півкільцем: з півночі і заходу по річці Ірпінь, з півдня – по залишках древніх Змієвих валів, спирався флангами на береги Дніпра. У ньому налічувалося понад 200 довгочасних споруд: 13 командних пунктів, 183 кулеметних ДОТів, 21 артилерійських ДОТів; окремі бетоновані майданчики під гармати та кулемети, заглиблені укриття для людей, боєприпасів і танків. Оборонні споруди КиУР, що збереглися донині, є музеєм просто неба військово-інженерного будівництва ХХ століття – єдиного не тільки в Україні, а і в межах пострадянського простору.

Розповідає керівник клубу «Легіон» Андрій Сологуб:

– Довгочасним вогневим точкам (ДОТ), які простояли десятки років, на жаль, загрожує руйнація. Те, чого не змогли зробити свого часу гармати ворога й сотні кілограмів вибухівки, зроблять, схоже, наші сучасники. І це не просто слова. Вже в наші дні, розтягуються на метал чи використовуються в якості сміттєзвалищ місця загибелі воїнів. Тільки декілька ДОТів знаходяться у ідеальному стані, як наприклад ДОТ №186 у Чабанах, що ним опікуються МАДФ «Цитадель», місцеві жителі та органи місцевої влади. Сподіваюсь, що колись ДОТи поставлять на державний облік й охоронятимуть як історичні пам’ятки, виділятимуться гроші на відновлення й зберігання в належному стані пам’ятних дощок та місць поховань загиблих захисників Києва. Прикладом для наслідування може бути передовий досвід відновлення пам’ятників військової фортифікації наших північних сусідів білорусів, які в 2005 році створили на місці ділянки Мінського укріпрайону історико-культурний комплекс.

Автор: Олена Андріяш

Якщо Вам сподобалась публікація - поділіться посиланням з колегами по соціальній мережі

Система Orphus