Система Orphus
 
 
 

RSS підписка

Клікніть по іконці, щоб отримувати актуальні новини по RSS каналу

Або введіть email, щоб отримувати посилання на актуальні новини в свій ящик

 
 

Наші кнопки:


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (88x33)


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (160x60)

 

Літературно-мистецьке свято «Єднаймося, люба родино!».

         З метою вшанування та популяризації творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, утвердження його духовних заповідей, формування в учнів усвідомлення подвижницької ролі митця в долі України, виховання патріотизму та національної свідомості молодого покоління в Демидівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів сплановано ряд заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

 

         Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприймання, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам'ять. Отже, Шевченко у нас більше ніж великий поет – він національний пророк і мученик, розіп’ятий і воскреслий.

 

         Нині, коли Україна стала місцем найжорстокіших експериментів віку, великою чорнобильською притчею, Шевченкове сонце зазирає нам у вічі так, як ще ніколи.

 

         Тиждень Шевченківських днів розпочався урочистою лінійкою, яку підготувала Надія Панасівна Комаренко – учитель-методист української мови і літератури. А Надія Федорівна Бурачук – шкільний бібліотекар запросила на виставку під назвою «Шевченко на Київщині».

 

         Четвертого березня (вівторок) на базі школи відбулось методичне об’єднання вчителів-словесників Вишгородського району Київської області. Літературно-музичне дійство під назвою «Єднаймося ж, люба родино» провела Любов Василівна Давидок – учитель української мови та літератури. Ці 200-літні роковини зібрали в актовій залі ще й учнів, батьків, громаду села.

 

         Семінар словесників розпочався оглядом художньої учнівської виставки, яка відтворила чарівний дивосвіт барв Шевченківської поезії. Цю виставку підготувала разом із учнями школи заступник директора з виховної роботи Валентина Валеріївна Козійчук.

 

         Затишок етнографічно-краєзнавчого музею ніби переніс присутніх в ті далекі часи. Господиня музею Людмила Сергіївна Кучерява та учениця 11 класу Ліза Тимошенко відтворили тяжку жіночу долю української жінки-кріпачки з творів Кобзаря.

 

         До початку святкування іменин Кобзаря звучав Реквієм Піккардійської терції «Гей, плине кача» на вшанування Небесної сотні, ридання і стогін за вбитими. Дійство переплелось: плач і стогін за Україною – Шевченко-пророк, учитель і наставник.

 

         У дружнім родиннім колі зібралася родина, де від малого до зрілого лилася з вуст Шевченкова поезія. Окрасою свята був аматорський хор с.Демидів «Любисток». Солістка хору Катерина Биховченко так передала співом-криком уривок з поеми «Наймичка», що весь зал плакав. Ніжно бриніла бандура в руках Марії Іванівни Себякіної. Із захопленням спостерігали за юним Шевченком, роль якого виконував Віктор Костюченко – випускник школи, нині студент Київського вузу.

 

         Усіх здивувало майстерне читання уривків з творів Кобзаря шестикласницями Вікторією Осадчою, Марією Каїрою та Антоніною Шишенко. Дивом була сценічна гра голови батьківського комітету Світлани Гелашвілі з сином Михайлом, які відтворили один із моментів життя Тараса Шевченка. Затамувавши подих, присутні спостерігали, як учні 5 і 6 класів вшановували пам'ять Великого Пророка покладанням квітів до його портрета. Свято закінчилося дійсно єднанням, бо в залі панувала злагода, мир, спокій і велика любов до Творця слова. А на закінчення свята голова РМК відділу освіти С.А. Куніцька та вчителі району висловили слова подяки учасникам свята та педагогічному колективу, який сіє в дитячих душах вічне Шевченкове слово.

 

         Середа стала теж незвичайною, бо в школі провели конкурс читців на краще декламування поезій Тараса Шевченка. Особливо хочеться відзначити таких конкурсантів: Ященко Каріну (2-Б клас), Левковець Вероніку (3-А клас), Горбачову Маргариту (4-А клас), Лихно Аліну (5-А клас), Осадчу Вікторію (6-А клас), Шишенко Антоніну (6-А клас), Каїру Марію (6-А клас), Філіпович Олександру (8-А клас), Костюченко Ольгу (9-А клас), Прищепу Ольгу (9-А клас).

 

         А далі був четвер, до якого готувалися всі класні колективи. Це був конкурс на краще відтворення садиби Шевченків. Переможцями стали класні колективи 2-А класу (кл. керівник Тетяна Василівна Токар), 11 класу (кл. керівник Лариса Федорівна Галянт), 6-А класу (кл. керівник Любов Василівна Давидок).

 

         Тиждень пройшов на високому рівні. Приємно зазначити, що учні школи та вчителі активно долучилися до відзначення ювілею Кобзаря. І, звісно ж, подяка адміністрації та вчителям, адже «Завдяки злагодженій роботі ці «Дні» стали такими незабутніми, – зауважила директор школи Г.М. Якименко, – а заходи дали змогу по-новому побачити спадщину українського Генія, жаль, що Україна плаче під час святкування роковин Шевченка».

До Шевченка приходитимуть все нові й нові покоління українців, щоб краще зрозуміти минуле й сучасне. Його читатимуть всі, щоб учитися жити в реальному часі.

Автор: Любов Давидок

Якщо Вам сподобалась публікація - поділіться посиланням з колегами по соціальній мережі

Система Orphus