Система Orphus
 
 
 

RSS підписка

Клікніть по іконці, щоб отримувати актуальні новини по RSS каналу

Або введіть email, щоб отримувати посилання на актуальні новини в свій ящик

 
 

Наші кнопки:


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (88x33)


Вишгородський РМК

Отримати код кнопки (160x60)

 

Обласний майстер-клас «Проектна технологія навчання історії»

У четвер, 28 лютого, на базі Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» відбулося друге засідання обласного майстер-класу вчителя історії Новопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вишгородської районної радиШевченко Ліни Вікторівни з проблеми«Проектна технологія навчання історії».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован. Вінознайомив учителів-істориків Київської області з історією розвитку музею, з новими проектами та напрямками діяльності. ДиректорНовопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Віталій Васильович Шевченко побажав присутнім творчої й результативної співпраці.

Інтерактивна вправа «Чарівна скринька» на початку заняття активізувалаучасників майстер-класу, налаштувала на плідну роботу. Ліна Вікторівна ознайомила колег із практичними аспектами використання проектної технології навчання історії як засобу активізації пізнавальної та дослідницької роботи учнів, звернула увагу на урок-екскурсію як дієву форму занять у навчальній і позаурочній діяльності.

До уваги присутніх був запропонований інтегрований урок-екскурсія «Видатні особистості в історії Вишгородського краю: минуле і сьогодення». Надзвичайне враження справила на істориків діорама«Битва за Київ. Лютізький плацдарм. 1943 рік», що відтворюєподії Київської наступальної операції. Діти відповідально й творчо підійшли до поставленого завдання, дослідили і вцікавій форміпрезентували свої напрацювання про учасників Другої світової війни, Героїв Радянського Союзу: Кожедуба І.М., Шолуденка Н.М, Захарчука М.М., Богдана Д.П.Особливий інтерес викликали проекти пронаших сучасників, жителів міста Вишгорода – Народного Героя України Андрія Миколайовича Шубу та славетного хірурга-добровольця Василя Васильовича Яковенка.

Заняттяпереконливо продемонструвало, щоурок-екскурсіястворюєможливість спостерігати взаємозв’язок експонатів і епох, формувати у дітей уявлення про історію як єдине ціле, у якому всі елементи перебувають у тісному взаємозв’язку, а такожактивізувати інтерес до вивчення історії рідного краю.Використання проектної технології на таких уроках сприяєформуванню проектного мислення, розвитку ключових і предметних (історичних) компетентностей учнів.

На завершенняслухачі майстер-класувисловили позитивну оцінку роботі вчителя та учнів, дискутували щодоефективності застосування проектної діяльності, її сильних та слабких сторін, обговорювали шляхи мотивації учня XXI століття. Також колеги поділилися власним досвідом використанняпроектної технології навчання історії, презентували свої напрацювання.

Зустріч відбулась у невимушеній, комфортній, творчій атмосфері.Учасники майстер-класу щиро подякували адміністрації Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за високий рівень організації заходу, висловилися за продовження освітньої співпраці з Національним музеєм-заповідником «Битва за Київ у 1943 році».

Завершився захід цікавоюекскурсією територією Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

Автор: Алла Тишковська

Якщо Вам сподобалась публікація - поділіться посиланням з колегами по соціальній мережі

Система Orphus